Klinický psycholog, adiktolog, psychoterapeut a certifikovaný supervizor. Absolvent jednooborové psychologie na FF MU v Brně a postgraduálního studia na FF UP v Olomouci. V roce 2005 byl na Palackého Univerzitě v Olomouci habilitován v oboru klinická psychologie a v roce 2012 byl jmenován profesorem Karlovy univerzity taktéž pro obor klinická psychologie. Svoji profesní dráhu začínal jako preventivní a poradenský pracovník ve Sdružení Podané ruce v Brně, kde později pracoval jako vedoucí Denního psychoterapeutického stacionáře Elysium a ředitel sekce léčebných zařízení. Paralelně s tím se profiloval v oboru klinická psychologie na Psychiatrické klinice Brno-Bohunice. Od roku 2001 do roku 2005 pracoval jako vědecký pracovník Psychologického ústavu Akademie věd ČR a působil jako odborný asistent na Katedře psychologie Univerzity Palackého v Olomouci. Zde se věnoval především metodologii výzkumu, léčbě a prevenci problémů způsobených užíváním návykových látek a narativní psychologii aplikované na práci s filmem. V roce 2005 byl jmenován vedoucím nově vzniklého Centra adiktologie Psychiatrické kliniky 1. LF UK v Praze. Po sloučení Centra adiktologie PK a Oddělení pro léčbu závislostí VFN (U Apolináře) vznikla samostatná Klinika adiktologie (leden 2012), kde doposud vykonává funkci přednosty kliniky. Od roku 2008 působí kontinuálně ve funkci proděkana 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze pro nelékařské studijní programy. V letech 2016-2018 působil ve funkci prezidenta Mezinárodní asociace editorů adiktologických časopisů (ISAJE). V roce 2016 se stal zakládajícím členem mezinárodní asociace univerzit vzdělávajících adiktology (ICUDDR), kde byl v roce 2017 po řádné registraci této mezinárodní organizace zvolen jejím historicky prvním prezidentem. Je stálým členem vědecké rady Univerzity Karlovy v Praze a členem vědecké rady ministra zdravotnictví ČR.
CV detail: https://www.adiktologie.cz/file/849/miovsky-cz-s-fotkou.pdf
Má 51 let. Všeobecné psychiatrii se věnuje od ukončení lékařské fakulty. Studovala 1. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Byla součástí multidisciplinárního týmu Centra duševního zdraví v rámci probíhající Reformy psychiatrie. Je vdaná, manžel Jan – lékař. Je matkou 2 synů 23 a 17 let. Relaxuje při sportu a zahradničení.
Práci s klienty věnuje od roku 2009, kdy v slovenské neziskové organizaci Plán B, kterou založila a vedla pracovala s lidmi užívajícími drogy, jejich rodinami a blízkými. Od roku 2012 pracuje v privátní praxi - převážné se zahraničenou klientelou (v angl. jazyce).
Silvia vystudovala psychologii na fakultě Sociálních a ekonomických vied, Univerzity Komenského v Bratislavě, absolvovala certifikovaný tréning Krizové intervence a v Praze ukončila také akreditovaný psychoterapeutický výcvik IVGT pro Gestalt terapii. Je oprávněna pracovat jako psycholožka ve zdravotnictví. Byla externí konzultantkou pro Institut pro výcvik v Gestlat terapii, Praha, 2018, 2019, ve stejné době vedla seminář: Poradenství v adiktologii (Counselling and Adictology) na New Yourk Univerzity Prague. V součastnosti je supervizním výcviku: IPsiG - Istituto di Psicopatologia e Psicoterapia della Gestalt, Turín, Itálie. Žila delší dobu v zahraničí (Londýn, VB).
Psychoterapeutická práce vyžaduje dobré zvládnutí zejména krizové intervence a motivační práce s klientem. V terapii a poradenství se orientuje na klienta, jeho potřeby a prožívaní dané, často těžké životní situace. V posledních letech spolupracovala na přípravě a zpracování výukových a tréninkových materiálů pro profesionály v prevenci rizikového chování dětí a dospívajících na Klinice adiktologie 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze a Všeobecné fakultní nemocnice.
Z nepsychologické profesní oblasti je možné zmínit, že má za sebou práci v Nadácii Otvorenej Spoločnosti – Open Society Foundation, kde pět let vedla program veřejného zdraví. Ve své práci se zaměřila na mediační aktivity a výzkum podporující ochranu práv a zlepšení života a příležitostí lidí užívajících nelegální drogy a jiné znevýhodněné minoritní skupiny společnosti (osoby pracující v sex byznyse, lidé žijící s HIV/AIDS a jiné). V minulosti také pracovala v Evropském monitorovacím centru pro rasizmus a xenofobii ve Vídni, a na dlouhodobých projektech pro Regionální centrum OSN a Delegaci Evropské unie. v Bratislavě.
Ve své psychoterapeutické praxi vychází z PCA – Přístupu zaměřeného na člověka, což je humanistický nedirektivní psychoterapeutický směr založený Carlem Rogersem. Svým klientům umožňuje, aby se dostali více k sobě samým a prohloubili svou autenticitu, což jim pomáhá lépe porozumět svým trápením a tím je také lépe zvládat.
Petr vystudoval jednooborovou psychologii na Univerzitě Palackého v Olomouci (2010) a absolvoval akreditovaný psychoterapeutický výcvik při Českém institutu pro přístup zaměřený na člověka v Brně (2007). Má za sebou další kurzy a výcviky v psychoterapeutické oblasti jako Telefonickou krizovou intervenci – Déčko, Liberec; KBT úzkostných poruch; Transakční analýzu – TA101 a také kurz v mediaci a řešení konfliktů. Před svou psychoterapeutickou praxi působil v několika nadnárodních společnostech (např. Pfizer, Infosys, Accenture, Societe Generale a další) v oblasti financí na manažerských pozicích, kde využíval svou zkušenost i v oblasti coachingu.
S klienty pracuje na nejrůznějších tématech, které do terapie přinášejí. Ať to jsou například vztahové problémy či nízké sebevědomí, úzkosti a deprese nebo nejrůznější životní změny. Ve své praxi se také věnuje pracovním tématům jako jsou například vztahy na pracovišti nebo syndrom vyhoření a leadership coachingu.
Jakub Hybš je absolventem UK FTVS a držitelem několika českých i zahraničních certifikací. Jeho specializací jsou lidé se závažnými problémy pohybového aparátu, předoperační a pooperační řešení zdravotního stavu pacientů. Ve své specializaci se pak věnuje sportovní přípravě profesionálních sportovců, a to jak v rámci individuální přípravy, tak jako supervizor klubů a týmů působící na vrcholové úrovni. Komplexní přístup k řešení problémů s pohybovým aparátem uplatňuje pomocí diferenciální funkční diagnostiky a následné specifické péče v koordinaci s dalšími odborníky z řad fyzioterapeutů a lékařů. Jako absolvent metodiky prof. Pavla Koláře využívá metodu DNS (Dynamické Neuromuskulární Stabilizace) k propojení primární rehabilitační péče a následné dlouhodobé práce s klienty v opětovném návratu do plnohodnotného života nebo sportovního výkonu. Jeho zálibou je edukační činnost, v níž se uplatňuje jako lektor specializovaných seminářů týkající se například vzdělávání budoucích trenérů, fyzioterapeutů a rehabilitačních lékařů. Mezi jeho hlavní témata patří Preskripce funkčního tréninku, specifika tréninku dětí a mládeže nebo vlastní metodika FMP (Functional Movement Principles). Prostřednictvím svého vlastního komplexního centra se stará a širokou veřejnost a vede tým odborníků, kteří v součinnosti s externími spolupracovníky řeší optimalizaci zdraví i zdravý životní styl.
Po ukončení vysokoškolského studia pracovala ve slovenské národní organizaci Centrum poradensko-psychologických služeb, kde pracovala s individuálními klienty a páry. Zároveň spolupracovala jako psycholog při vnitrostátních a mezinárodních adopcích. Následně, po přestěhování do Lucemburska, spolupracovala s evropskými institucemi, pro které připravovala vzdělávací programy. V soukromé terapeutické praxi vždy pracovala většinou s anglicky mluvícími klienty.
Založení Lucemburské asociace pro Gestalt terapii ji přivedlo do role prezidentky organizace, kterou vedla 5 let a nadále s ní spolupracuje. V současnosti je v Praze členkou terapeuticky týmu Terapie v lese.
V letech 2015 až 2018 působila ve slovinské Lublani, kde spolupracovala na programu Zvýšení úrovně kreativity na základních školách. Program probíhal za podpory Ministerstva školství Slovinska. Podílela se také na programu Društva za nenasilno komunikacijo na podporu děti se zkušenostmi s násilím v rodině nebo mezi vrstevníky.
Dále spolupracovala na projektu zapojení zranitelných skupin do veřejného života pod záštitou Javne agencije za knjigo a vedla individuální poradenství pro klienty s poruchami příjmu potravy pod záštitou Društva Svetovalni svet. Pro společnost Legebitra z Lublaně vedla individuální poradenství pro klienty se samo-poškozováním a poruchami příjmu potravy.